poniedziałek, 09 lipca 2007
Wprost: Spowiedź Rydzyka cz. 1
Wprost: Spowiedź Rydzyka cz. 2
Wprost: Spowiedź Rydzyka cz. 3
Wprost: Spowiedź Rydzyka cz. 4
Wprost: Spowiedź Rydzyka cz. 5
Wprost: Spowiedź Rydzyka cz. 6
Wprost: Spowiedź Rydzyka - Spotkanie z Prezydentem cz.7
Blok Bena Wallace'a (Detroit Pistons) na S. O'Neall'u (Miami Heat) - 2006 rok
15:13, frost.gel , NBA
Link Dodaj komentarz »
Shaq Attack
15:01, frost.gel , NBA
Link Dodaj komentarz »
Shaquille O'Neal (Orlando Magic) - 1993 rok
14:54, frost.gel , NBA
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 08 lipca 2007
Nirvana - Smell like teen spirit
Kubica = Ightorn...

robertigth

 

 

Siedem nowych cudów świata
O północy z soboty na niedzielę na uroczystości w stolicy Portugalii Lizbonie ogłoszono siedem "nowych" cudów świata, które wybrano w plebiscycie spośród budowli, dzieł sztuki oraz wybitnych tworów człowieka powstałych w dziejach cywilizacji i istniejących do dziś.

Wszystkie "nowe" cuda wyłoniono wśród wielu polemik w głosowaniu internetowym i telefonicznym z udziałem ok. 100 milionów osób ze wszystkich kontynentów. Znane są one i istnieją od setek, a nawet tysięcy lat i tylko w jednym wypadku jest to dzieło liczące sobie kilkadziesiąt lat.
Siedem nowych cudów świata:

  • Wielki Mur Chiński, budowany od VI w. p.n.e., który miał 6,5 tysiąca kilometrów długości i z którego zachowało się do dziś około 2,5 tysiąca kilometrów;

murcchi

  • starożytny amfiteatr Koloseum w Rzymie;

koloseum

  • inkaska twierdza Machu Picchu ( w języku keczua - "stary szczyt") w Peru, wzniesiona w XV wieku na wysokości 2090-2400 metrów n.p.m. w Peru;

machupi

  • piramida Chichen Itza na półwyspie Jukatan w Meksyku, zbudowana przez Majów w czasach prekolumbijskich, około 450 roku, wraz z otaczającym ją miastem;

izzzzz

  • pałac - mauzoleum Tadż Mahal (dosł. Korona wśród Pałaców) powstały w Agrze w Indiach w latach 1632-1652, uznany za symbol "miłości i namiętności" małżeńskiej i klejnot muzułmańskiej architektury i sztuki z epoki Wielkich Mogołów, władców pochodzenia mongolskiego, panujących w Indiach w okresie od 16. do 19. w.;

tadzmahal

  • starożytny kompleks miejski i świątynny Petra w Jordanii, na skraju Pustyni Arabskiej, obejmujący świątynie, grobowce i domy wykute w stromych, skalnych zboczach, stolica państwa Nabatejczyków;

jordannnni

  • wielka statua Chrystusa Zbawiciela w Rio de Janeiro w Brazylii, wzniesiona na górze Corcovado na wysokości ponad 700 m.n.p.m., górująca nad zatoką o tej samej nazwie i nad wielomilionową metropolią miejską, drugą pod względem wielkości w Brazylii. 38-metrowa postać Chrystusa Zbawiciela wykonana została w 1931 roku przez francuskiego rzeźbiarza polskiego pochodzenia, Paula Landowskiego.

jezuschryst

 

10:17, frost.gel , Swiat
Link Dodaj komentarz »
sobota, 07 lipca 2007
Korn - Freak on a leash
Jeden z dziesięciu! Przerobka polecam
Pała z dziesięciu
Wypadki mix
Śmieszne wypadki i scenki
Wypadki
Śmieszne koty 2
Śmieszne koty
piątek, 06 lipca 2007
Drużyna A - Intro
10:49, frost.gel , Seriale
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 05 lipca 2007
Mistrz jojo 2003
Mistrz świata w jojo - Hiroyuki Suzuki
środa, 04 lipca 2007
Paweł Zalewski (PiS) najlepszym posłem 2006/ 2007

Paweł Zalewski, Ryszard Kalisz i Aleksandra Natalli-Świat to najlepsi posłowie mijającego sezonu. Spośród piątki najgorszych czworo to parlamentarzyści Samoobrony. W najnowszej "Polityce" wyniki 11. rankingu posłów.

Wiceprzewodniczący PiS Paweł Zalewski został wybrany przez dziennikarzy najlepszym posłem mijającego sezonu: doceniono jego wiedzę nt. dyplomacji i umiejętność prowadzenia dialogu z opozycją. "Biegle porusza się w trudnym temacie polityki międzynarodowej, bez zgrzytu kieruje komisją spraw zagranicznych i udowadnia, że są w PiS politycy potrafiący rozmawiać o Unii Europejskiej, Rosji, Niemczech spokojnie, kompetentnie. Typ arystokraty w najlepszym tego słowa znaczeniu" - pisze "Polityka".

zalewskip

1. miejsce - Paweł Zalewski (PiS)

Kalisz z "dystansem do siebie"

Drugie miejsce: Ryszard Kalisz - "profesjonalny, aktywny, znakomity znawca prawa, mistrz słownych potyczek (...), perfekcyjny przed Trybunałem". Dziennikarze piszą też o "wysokiej kulturze osobistej" posła SLD i o tym, że "ma do siebie dystans, co w polityce rzadko się zdarza".

kalisz ry

2. miejsce - Ryszard Kalisz (SLD)

Tuż za Kaliszem uplasowała się Aleksandra Natalli-Świat (PiS), przewodnicząca komisji finansów publicznych: "O finansach mówi językiem prostym, dzięki czemu wyjaśnia opinii publicznej nawet kwestie bardzo skomplikowane".

aleksandran-ś

3. miejsce - Aleksandra Natalii-Świat (PiS)

Kolejne miejsca w rankingu zajęli Janusz Zemke z SLD, zajmujący się służbami specjalnymi - "polityk nieagresywny, unieszkodliwiający przeciwnika kompetencją"

zemkeeee

4. miejsce - Janusz Zemke (SLD)

- i Janusz Grabarczyk z PO, szef komisji sprawiedliwości - wg oceniających, "niezwykle pracowity i kompetentny", "przeciwdziałający zaborczym zapędom" Ziobry, znakomity przed TK.

grabar

5. miejsce - Cezary Grabarczyk (PO)

W dziesiątce najlepszych znaleźli się też Sławomir Piechota z PO, szef PSL Waldemar Pawlak, szef PR Marek Jurek oraz posłowie PO Ewa Kopacz i Bogdan Zdrojewski. Oceniający wyróżnili Bronisława Komorowskiego, Katarzynę Piekarską, Jarosława Wałęsę Witolda Gintwowta-Dziewałtowskiego i Antoniego Mężydło.

Samoobrona zgarnia czerwone kartki

W czołówce najgorszych posłów aż cztery twarze Samoobrony. Numer 1 to Stanisław Łyżwiński: "kompromitacja Sejmu, bohater seksafery, zupełnie nieliczący się jako poseł".

łyżwa

ostanie miejsce - Stanisław Łyżwiński (Samoobrona)

Tuż za nim Jan Bestry, który "nawet już nie bywa w Sejmie"

bestry

2. miejsce od końca - Jan Bestry (BL-N, wcześniej Samoobrona)

, Piotr Misztal ulegający "złudzeniom, że pliki pieniędzy i drogie samochody uczynią z niego polityka"

misztall

3. od końca - Piotr Misztal (BL-N, wcześniej Samoobrona) 

 oraz "słynąca z opalenizny i zażyłości z posłem Maksymiukiem" Sandra Lewandowska.

sandra&lepper

4. od końca - Sandra Lewandowska (Samoobrona)

Niechlubną piątkę zamyka Jacek Kurski z PiS: "medialna gwiazda, ale poseł mniej niż przeciętny", który częściej tłumaczy się z różnych pomówień niż pracuje w Sejmie - piszą dziennikarze.

kurrsskii

5. od końca - Jacek Kurski (PiS)

Blisko czołówki najgorszych znaleźli się Danuta Hojarska z Samoobrony, Artur Zawisza z PR i Wojciech Wierzejski z LPR.

Na liście kandydatów do czerwonych kartek pojawili się też Ludwik Dorn i Jan Rokita wielokrotnie zajmujący wcześniej miejsca wśród najlepszych. "To zapewne wyraz zawodu" - podsumowuje Janina Paradowska.

Ranking posłów "Polityki" powstaje co roku pod koniec sezonu sejmowego na podstawie ocen przygotowanych przez pracujących w Sejmie dziennikarzy telewizyjnych (m.in. TVN, TVP, Polsatu), agencyjnych (PAP, IAR), radiowych (m.in. Radio Zet, RMF FM) i prasowych (m.in. "Polityki", "ŻW", "Dziennika", "Rzeczpospolitej", "Newsweeka"), wśród których w tym roku był także Dominik Uhlig z "Gazety Wyborczej". W tym roku po raz pierwszy swoje propozycje zgłosili też rzecznicy prasowi klubów parlamentarnych. Dziennikarze oceniali m.in. wystąpienia posłów podczas obrad plenarnych, ich pracę w komisjach, reprezentowanie Sejmu na zewnątrz i przed Trybunałem Konstytucyjnym, umiejętności nawiązywania dialogu.