niedziela, 09 marca 2008
The Complete 20,000-Point Club
The Complete 20,000-Point Club
Player Years Games Points Average
1 Kareem Abdul-Jabbar 20 1560 38,387 24.6
2 Karl Malone 19 1476 36,928 25.0
3 Michael Jordan 15 1072 32,292 30.1
4 Wilt Chamberlain 14 1045 31,419 30.1
5 Moses Malone 19 1329 27,409 20.6
6 Elvin Hayes 16 1303 27,313 21.0
7 Hakeem Olajuwon 18 1238 26,946 21.8
8 Oscar Robertson 14 1040 26,710 25.7
9 Dominique Wilkins 15 1074 26,668 24.8
10 John Havlicek 16 1270 26,395 20.8
11 Shaquille O'Neal 16 1022 26,008 25.4
12 Alex English 15 1193 25,613 21.5
13 Reggie Miller 18 1389 25,279 18.2
14 Jerry West 14 932 25,192 27.0
15 Patrick Ewing 17 1183 24,815 21.0
16 Charles Barkley 16 1073 23,757 22.1
17 Robert Parish 21 1611 23,334 14.5
18 Adrian Dantley 15 955 23,177 24.3
19 Elgin Baylor 14 846 23,149 27.4
20 Allen Iverson 12 809 22,488 27.8
21 Clyde Drexler 15 1086 22,195 20.4
22 Gary Payton 17 1335 21,813 16.3
23 Larry Bird 13 897 21,791 24.3
24 Hal Greer 15 1122 21,586 19.2
25 Kobe Bryant 12 846 21,039 24.9
26 Walt Bellamy 14 1043 20,941 20.1
27 Bob Pettit 11 792 20,880 26.4
28 David Robinson 14 987 20,790 21.1
29 George Gervin 10 791 20,708 26.2
30 Mitch Richmond 14 976 20,497 21.0
31 Tom Chambers 16 1107 20,049 18.1
32 Kevin Garnett 13 979 20,010 20.4
12:28, frost.gel , NBA
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 03 marca 2008
Ray Allen Mix
20:27, frost.gel , NBA
Link Dodaj komentarz »
sobota, 23 lutego 2008
Lebron James- Top 10 Career Dunks
15:41, frost.gel , NBA
Link Dodaj komentarz »
1992 USA Basketball Dream Team Top 10 Plays
15:30, frost.gel , NBA
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 09 lipca 2007
Blok Bena Wallace'a (Detroit Pistons) na S. O'Neall'u (Miami Heat) - 2006 rok
15:13, frost.gel , NBA
Link Dodaj komentarz »
Shaq Attack
15:01, frost.gel , NBA
Link Dodaj komentarz »
Shaquille O'Neal (Orlando Magic) - 1993 rok
14:54, frost.gel , NBA
Link Dodaj komentarz »
sobota, 16 czerwca 2007
Wielokrotni mistrzowie NBA

Skład mistrzów NBA - San Antonio Spurs

Brent Barry #17

Matt Bonner #15

Bruce Bowen #12

Jackie Butler #45

Tim Duncan #21

Francisco Elson #16

Melvin Ely #2

Michael Finley #4

Manu Ginobili #20

Robert Horry #5

Fabricio Oberto #7

Tony Parker #9

Beno Udrih #14

Jacque Vaughn #11

James White #33

źródło: nba.com

horrry

Robert Horry - 7 tytułów mistrzowskich (2x Houston Rockets, 3x LA Lakers, 2x San Antonio Spurs)

danc

Tim Duncan - 4 tytuły mistrzowskie

team s

Greg Popovich - 4, Manu Ginobili - 3, Tony Parker -3 tytuły mistrzowskie

Bruce B

Bruce Bowen - 3 tytuły mistrzowskie

Michael f

Michael Finley - 1 tytuł mistrza NBA

15:32, frost.gel , NBA
Link Dodaj komentarz »
Mistrzowska drużyna - San Antonio Spurs

spurs

Mistrzowie NBA 2006/2007

team s

trio

tp9

 

15:21, frost.gel , NBA
Link Dodaj komentarz »
Mistrzowie NBA 1981-2007
YEAR
CHAMPION
OPPONENT
RESULT
MVP
2006-07
San Antonio Spurs
Cleveland Cavaliers
Tony Parker, San Antonio
2005-06
Miami Heat
Dallas Mavericks
Dwyane Wade, Miami Heat
2004-05
San Antonio Spurs
Detroit Pistons
Tim Duncan, San Antonio
2003-04
Detroit Pistons
Los Angeles Lakers
Chauncey Billups, Detroit Pistons
2002-03
San Antonio Spurs
New Jersey Nets
Tim Duncan, San Antonio
2001-02
Los Angeles Lakers
New Jersey Nets
Shaquille O'Neal, Los Angeles
2000-01
Los Angeles Lakers
Philadelphia 76ers
Shaquille O'Neal, Los Angeles
1999-00
Los Angeles Lakers
Indiana Pacers
Shaquille O'Neal, Los Angeles
1998-99
San Antonio Spurs
New York Knicks
Tim Duncan, San Antonio
1997-98
Chicago Bulls
Utah Jazz
1996-97
Chicago Bulls
Utah Jazz
1995-96
Chicago Bulls
Seattle SuperSonics
1994-95
Houston Rockets
Orlando Magic
1993-94
Houston Rockets
New York Knicks
1992-93
Chicago Bulls
Phoenix Suns
1991-92
Chicago Bulls
Portland Trail Blazers
1990-91
Chicago Bulls
Los Angeles Lakers
1989-90
Detroit Pistons
Portland Trail Blazers
Isiah Thomas, Detroit
1988-89
Detroit Pistons
Los Angeles Lakers
Joe Dumars, Detroit
1987-88
Los Angeles Lakers
Detroit Pistons
James Worthy, Los Angeles
1986-87
Los Angeles Lakers
Boston Celtics
Magic Johnson, Los Angeles
1985-86
Boston Celtics
Houston Rockets
Larry Bird, Boston
1984-85
Los Angeles Lakers
Boston Celtics
Kareem Abdul-Jabbar, Los Angeles
1983-84
Boston Celtics
Los Angeles Lakers
Larry Bird, Boston
1982-83
Philadelphia 76ers
Los Angeles Lakers
Moses Malone, Philadelphia
1981-82
Los Angeles Lakers
Philadelphia 76ers
Magic Johnson, Los Angeles
1980-81
Boston Celtics
Houston Rockets
Cedric Maxwell, Boston
15:12, frost.gel , NBA
Link Dodaj komentarz »
Mistrzowie NBA 1947-1980
1979-80
Los Angeles Lakers
Philadelphia 76ers
Magic Johnson, Los Angeles
1978-79
Seattle SuperSonics
Washington Bullets
1977-78
Washington Bullets
Seattle SuperSonics
1976-77
Portland Trail Blazers
Philadelphia 76ers
Bill Walton, Portland
1975-76
Boston Celtics
Phoenix Suns
Jo Jo White, Boston
1974-75
Golden State Warriors
Washington Bullets
Rick Barry, Golden State
1973-74
Boston Celtics
Milwaukee Bucks
1972-73
New York Knicks
Los Angeles Lakers
Willis Reed, New York
1971-72
Los Angeles Lakers
New York Knicks
Wilt Chamberlain, Los Angeles
1970-71
Milwaukee Bucks
Baltimore Bullets
1969-70
New York Knicks
Los Angeles Lakers
Willis Reed, New York
1968-69
Boston Celtics
Los Angeles Lakers
Jerry West, Los Angeles
1967-68
Boston Celtics
Los Angeles Lakers
1966-67
Philadelphia 76ers
San Francisco Warriors
1965-66
Boston Celtics
Los Angeles Lakers
1964-65
Boston Celtics
Los Angeles Lakers
1963-64
Boston Celtics
San Francisco Warriors
1962-63
Boston Celtics
Los Angeles Lakers
1961-62
Boston Celtics
Los Angeles Lakers
1960-61
Boston Celtics
St. Louis Hawks
1959-60
Boston Celtics
St. Louis Hawks
1958-59
Boston Celtics
Minneapolis Lakers
1957-58
St. Louis Hawks
Boston Celtics
1956-57
Boston Celtics
St. Louis Hawks
1955-56
Philadelphia Warriors
Fort Wayne Pistons
1954-55
Syracuse Nationals
Fort Wayne Pistons
1953-54
Minneapolis Lakers
Syracuse Nationals
1952-53
Minneapolis Lakers
New York Knicks
1951-52
Minneapolis Lakers
New York Knicks
1950-51
Rochester Royals
New York Knicks
1949-50
Minneapolis Lakers
Syracuse Nationals
1948-49
Minneapolis Lakers
Washington Capitols
1947-48
Baltimore Bullets
Philadelphia Warriors
1946-47
Philadelphia Warriors
Chicago Stags
15:10, frost.gel , NBA
Link Dodaj komentarz »
San Antonio Spurs mistrzem NBA 2006/2007
Koszykarze San Antonio Spurs czwarty raz w historii zostali mistrzami NBA. W czwartym, jak się okazało decydującym spotkaniu finału, pokonali Cleveland Cavaliers 83:82 i wygrali całą rywalizację gładko 4:0. MVP finału został urodzony w Belgii Francuz Tony Parker. Jest to pierwsze tego typu wyróźnienie dla zawodnika z Europy.
tp
Tim Duncan i Tony Parker
td & el
Eva Longoria i Tony Parker
td
Tim Duncan
lbj przegrany


Wyniki finału:
San Antonio Spurs - Cleveland Cavaliers 4-0
San Antonio Spurs - Cleveland Cavaliers 85:76
San Antonio Spurs - Cleveland Cavaliers 103:92
Cleveland Cavaliers - San Antonio Spurs 72:75
Cleveland Cavaliers - San Antonio Spurs 82:83

 
09:58, frost.gel , NBA
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 11 czerwca 2007
Seattle SuperSonics - Intro Finału 1996
20:41, frost.gel , NBA
Link Dodaj komentarz »
sobota, 02 czerwca 2007
Wczorajsze popisy LeBrona Jamesa
22:13, frost.gel , NBA
Link Dodaj komentarz »
piątek, 01 czerwca 2007
Dominator LeBron James (Cleveland Cavs)

 ,,GW": ,,Najlepszy mecz w historii NBA? 48-punktów LeBrona!

lbj13

lbj11

lbj12

10:49, frost.gel , NBA
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 17 maja 2007
Dirk Nowitzki - MVP

Dirk Nowitzki MVP 2007

Zdobywcy MVP sezonu regularnego NBA:

2006-07- Dirk Nowitzki, Dallas

2005-06 - Steve Nash, Phoenix
2004-05 - Steve Nash, Phoenix
2003-04 - Kevin Garnett, Minnesota
2002-03 - Tim Duncan, San Antonio
2001-02 - Tim Duncan, San Antonio
2000-01 - Allen Iverson, Philadelphia
1999-00 - Shaquille O'Neal, Los Angeles Lakers
1998-99 - Karl Malone, Utah
1997-98 - Michael Jordan, Chicago
1996-97 - Karl Malone, Utah
1995-96 - Michael Jordan, Chicago
1994-95 - David Robinson, San Antonio
1993-94 - Hakeem Olajuwon, Houston
1992-93 - Charles Barkley, Phoenix
1991-92 - Michael Jordan, Chicago
1990-91 - Michael Jordan, Chicago
1989-90 - Magic Johnson, Los Angeles Lakers
1988-89 - Magic Johnson, Los Angeles Lakers
1987-88 - Michael Jordan, Chicago
1986-87 - Magic Johnson, Los Angeles Lakers
1985-86 - Larry Bird, Boston
1984-85 - Larry Bird, Boston
1983-84 - Larry Bird, Boston
1982-83 - Moses Malone, Philadelphia
1981-82 - Moses Malone, Houston
1980-81 - Julius Erving, Philadelphia
1979-80 - Kareem Abdul-Jabbar, Los Angeles
1978-79 - Moses Malone, Houston
1977-78 - Bill Walton, Portland
1976-77 - Kareem Abdul-Jabbar, Los Angeles
1975-76 - Kareem Abdul-Jabbar, Los Angeles
1974-75 - Bob McAdoo, Buffalo
1973-74 - Kareem Abdul-Jabbar, Milwaukee
1972-73 - Dave Cowens, Boston
1971-72 - Kareem Abdul-Jabbar, Milwaukee
1970-71 - Kareem Abdul-Jabbar, Milwaukee
1969-70 - Willis Reed, New York
1968-69 - Wes Unseld, Baltimore
1967-68 - Wilt Chamberlain, Philadelphia
1966-67 - Wilt Chamberlain, Philadelphia
1965-66 - Wilt Chamberlain, Philadelphia
1964-65 - Bill Russell, Boston
1963-64 - Oscar Robertson, Cincinnati
1962-63 - Bill Russell, Boston
1961-62 - Bill Russell, Boston
1960-61 - Bill Russell, Boston
1959-60 - Wilt Chamberlain, Philadelphia
1958-59 - Bob Pettit, St. Louis
1957-58 - Bill Russell, Boston
1956-57 - Bob Cousy, Boston
1955-56 - Bob Pettit, St. Louis

 

Multi zdobywcy MVP:

6 - Kareem Abdul-Jabbar
5 - Michael Jordan
5 - Bill Russell
4 - Wilt Chamberlain
3 - Larry Bird
3 - Magic Johnson
3 - Moses Malone
2 - Tim Duncan
2 - Karl Malone
2 - Steve Nash
2 - Bob Pettit

 

źródło: nba.com

09:33, frost.gel , NBA
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 15 maja 2007
MVP 2006/2007 - Dirk Nowitzki (Dallas Mavericks)
29-letni Dirk Nowitzki z Dallas Mavericks w opinii 83 ze 129 głosujących był najlepszym graczem sezonu. Niemiec jest pierwszym zawodnikiem z Europy, który otrzymał wyróżnienie przyznawane w NBA od 52 lat.

Nowitzki uzyskał 1138 punktów, wyprzedzając swego przyjaciela, Kanadyjczyka Steve'a Nasha z Phoenix Suns o niewiele ponad 100 punktów (Nash dostał 1013 pkt).
Trzecie miejsce w klasyfikacji MVP zajął Kobe Bryant (521 pkt) z Los Angeles Lakers, czwarte Tim Duncan z San Antonio Spurs (286 pkt), a piąte LeBron James z Cleveland Cavaliers (183 pkt).

Nash w ostatnich dwóch latach był uznawany za MVP, jednak tegoroczne głosowanie pozbawiło go zaszczytu trzykrotnego z rzędu uzyskania tytułu MVP, co w historii NBA udało się jedynie trzem wybitnym koszykarzom: Larry'emu Birdowi, Wiltowi Chamberlainowi i Billowi Russellowi.

Nagroda dla niemieckiego skrzydłowego to pierwsza od 25 lat sytuacja, gdy zespół najlepszego zawodnika sezonu zasadniczego nie przebrnął przez pierwszą rundę play off. Koszykarze Dallas, uważani za faworytów walki o mistrzostwo NBA, nieoczekiwanie zostali wyeliminowani przez Golden State Warriors.

Nowitzki poprowadził Dallas do 67 zwycięstw w sezonie zasadniczym. Sześciokrotny z rzędu uczestnik Meczu Gwiazd, zdobywał w sezonie zasadniczym średnio 24,6 punktów w meczu, miał 8,9 zbiórek, 3,4 asyst. Miał 50 procent skuteczności z gry (w tym 41 procent w rzutach za trzy punkty) i 90 procent rzutów wolnych - żaden inny koszykarz NBA nie osiągnął w tym sezonie takich procentów rzutów.
MVP nowitzki
Dirk Nowitzki (Dallas Mavericks) i drugi w głosowaniu na MVP sezonu regularnego - Steve Nash (Phoenix Suns).
nowiztki&nash
źródło: onet.pl
21:05, frost.gel , NBA
Link Dodaj komentarz »
Baron Davis (Golden St. Warriors) vs. Andrij Kirilenko (Utah Jazz)
17:50, frost.gel , NBA
Link Dodaj komentarz »
piątek, 11 maja 2007
Najlepsze piątki NBA sezonu 2006/2007

2006-07 ALL-NBA FIRST TEAM

PositionPlayer, Team (1st Team Votes) Points
ForwardDirk Nowitzki, Dallas (125) 634
ForwardTim Duncan, San Antonio (94)573
CenterAmaré Stoudemire, Phoenix (36)494
Guard Steve Nash, Phoenix (129)645
Guard Kobe Bryant, L.A. Lakers (128)643

2006-07 ALL-NBA SECOND TEAM

PositionPlayer, Team (1st Team Votes)Points
ForwardLeBron James, Cleveland (64)494
ForwardChris Bosh, Toronto (8)234
CenterYao Ming, Houston (38)333
GuardGilbert Arenas, Washington295
GuardTracy McGrady, Houston (10)278

2006-07 ALL-NBA THIRD TEAM

PositionPlayer, Team (1st Team Votes)Points
ForwardKevin Garnett, Minnesota (5)225
ForwardCarmelo Anthony, Denver (1)142
CenterDwight Howard, Orlando (1)108
GuardDwyane Wade, Miami (1)241
GuardChauncey Billups, Detroit86
00:05, frost.gel , NBA
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 06 maja 2007
Jason Richardson (Golden State Warriors)

Dlatego właśnie przegrali  Mavericks:

15:51, frost.gel , NBA
Link Dodaj komentarz »
piątek, 04 maja 2007
Wiara czyni cuda - patrz Golden State Warriors

Golden State Warriors (42-40) rozgromili w czwartek najlepszą drużynę sezonu zasadniczego Dallas Mavericks (67-15) 111:86 i wygrali serię play-off 4-2. Tym samym stali się pierwszą w historii NBA drużyną, która startując z ósmego miejsca w swojej konferencji pokonała w pierwszej rundzie play-off do czterech wygranych jej zwycięzcę.

Wiara czyni cuda:

we are belive

Jason Richardson

jrich

All Harringhton

allharin

Dirk Nowitzki rzucił tylko 8 pkt.

dirk

źródło: nba.com

 

10:52, frost.gel , NBA
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 24 kwietnia 2007
Gwiazdy NBA solidarne z rodzinami ofiar z Virgiinia Tech

Swoją pamięć o 32 ofiarach Cho Seung-Hui wyrażają m. in. Allen Iverson (Denver Nuggets) i Antwan Jamison (Washinghton Wizards).

Allen I

Antwan J

źródło: nba.com

18:26, frost.gel , NBA
Link Dodaj komentarz »
piątek, 20 kwietnia 2007
Liderzy w ilości zdobytych punktów w historii NBA

Tabela wszechczasów:

                                                                                         trafione      trafione 

                                                                      Mecze rzuty z gry rzuty osob. śr.pkt l.pkt.

  1. Kareem Abdul-Jabbar 1,560   15,837   6,712     24.6     38,387
  2. Karl Malone 1,47613,5289,78725.036,928
  3. Michael Jordan 1,07212,1927,32730.132,292
  4. Wilt Chamberlain 1,04512,6816,05730.131,419
  5. Moses Malone 1,3299,4358,53120.627,409
  6. Elvin Hayes 1,30310,9765,35621.027,313
  7. Hakeem Olajuwon 1,23810,7495,42321.826,946
  8. Oscar Robertson 1,0409,5087,69425.726,710
  9. Dominique Wilkins 1,0749,9636,03124.826,668
  10. John Havlicek 1,27010,5135,36920.826,395
  11. Alex English 1,19310,6594,27721.525,613
  12. Shaquille O'Neal (Miami Heat)*98110,0915,27125.925,454
  13. Reggie Miller 1,3898,2416,23718.225,279
  14. Jerry West 9329,0167,16027.025,192
  15. Patrick Ewing 1,1839,7025,39221.024,815
  16. Charles Barkley 1,0738,4356,34922.123,757
  17. Robert Parish 1,6119,6144,10614.523,334
  18. Adrian Dantley 9558,1696,83224.323,177
  19. Elgin Baylor 8468,6935,76327.423,149
  20. Clyde Drexler 1,0868,3354,69820.422,195
  21. Gary Payton (Miami Heat)*1,3358,7083,26516.321,813
  22. Larry Bird 8978,5913,96024.321,791
  23. Hal Greer 1,1228,5044,57819.221,586
  24. Walt Bellamy 1,0437,9145,11320.120,941
  25. Bob Pettit 7927,3496,18226.420,880
  26. Allen Iverson ( Denver Nuggets)*7477,2715,35527.920,824
  27. David Robinson 9877,3656,03521.120,790
  28. George Gervin 7918,0454,54126.220,708
  29. Mitch Richmond 9767,3054,56121.020,497
  30. Tom Chambers 1,1077,3785,06618.120,049

* - jeszcze grający

źródło: nba.com

so32

gp20

ai


17:08, frost.gel , NBA
Link Dodaj komentarz »