sobota, 12 maja 2007
Ustawa lustracyjna uwalona przez TK
TK uchylił znaczną część ustawy lustracyjnej

tk


 

czwartek, 10 maja 2007
Edukacja po islamsku

Kontrolowana przez palestyńskich ekstremistów telewizja Al Aksa emituje program dla dzieci, w którym myszka podobna do Myszki Mickey namawia do zniszczenia Izraela - pisze Telegraph.co.uk. - Pomóżmy muzułmanom stać się panami świata - nawołuje mysz.

Program "Pionierzy Jutra" ma dwóch prowadzących. Za myszkę przebiera się Farfour, któremu towarzyszy młoda asystentka - Saraa.

W jednym z odcinków, który został przetłumaczony przez amerykański Middle East Media Research Institute, Saraa pyta dziewczynkę, czy "poświęciłby duszę dla meczetu Al Aksa w Jerozolimie". - Strzeliłabym. Zmiażdżymy Żydów... Będę męczennicą - odpowiada dziewczynka.

W kolejnym fragmencie programu, który pojawił się na You Tube, dzwoniący do Farfoura młody telewidz recytuje poemat o karabinie AK 47. - To czas śmierci, będziemy walczyć na tej wojnie - mówi inne dziecko.

Oburzenia programem nie kryła córka Walta Disney'a, Diane Disney Miller. - To indoktrynacja, dzieci uczone są nienawiści. Ten program jest czystym złem - powiedziała portalowi Telegraph.co.uk Miller.

al aksa mickey

Show skrytykowały również media izraelskie. Przedstawiciele Hamasu odmawiają komentarza na ten temat - pisze Telegraph.co.uk.

Kukiz i Piersi w Koszalinie - koncert w Juwenalia

Najpierw tandeta podstarzałych kotletów z Formacji Nieżywych Schabuff, a potem ostre granie Kukiza, Małego & company

pkukiz

wtorek, 08 maja 2007
Święto narodowe!!! - 18. lat ,,GW"

Adam Michnik

żródło: gazeta.pl

Gazeta Wyborcza kończy 18. lat. Wszyscy w Polsce świętują, tłumy wybiegają na ulicę i krzyczą: ,,niech żyje A.....AAAAA....dam Mi....Mi...Mi...chchchnnniiikkkk", ,,niech żyje III RP", ,,niech żyje Solidarność, KOR, UD,UW,PD-demokraci.pl, SLD, LiD, SdPl, Balcerowicz, Kwaśniewski, Mazowiecki, Geremek", ,,IV RP do piachu".

Wszyscy, dosłownie wszyscy, lud gminny i inteligencja popadli już w ekstaze. Już z radości serca im się z piersi wyrywają, krzycząc: ,,Niech żyje Polska, niech żyją wszystkie stany...!!!!". I już na Belweder i na Wiejską walą tłumy, aby obalić najgorszy polski rząd od 966 roku. Co to jest obrazą i zagrożeniem dla Polski, dla Polaków, dla demokracji, dla wolnych mediów i Unii Europejskiej. A przewodzi im Adam Michnik idący pod rękę z polską siłą wyzwolicielską z Ruchu Na Rzecz Demokracji (w skrócie: Ruch NRD), gejami, lezbijkami i pederastami. ,,Obalić Kaczorów" krzyczą. I nagle Michnika towarzyrze wynoszą na podium i krzyczą: ,,Adam tyś nam zbawicielem tyś nam drogowskazem, tyś obrońcą ludzkości, naszym szkiełkiem i okiem, prowadź!!!!". A Adaś wychodzi z zwinięto w rolkę gazeto swojo jubileuszowo, jak zwykle nastawiony łagodnie, spokojnie, schorowany on (wiadomo płuca), ale mimo wszystko prężny, mężny i głosi pojednawczym dźwięcznym głosem od czasu do czasu tylko się jąkając: ,,Zebraliśmy sie tu w dniu naszego święttttttttaataaaa. (wiwat, brawa, oklaski).  Od pierwszego numeru kurwa.....(ale nikt nie usłyszał, wszyscy puścili mimo uszu ) tworząc ,,GW" chcieliśmy wspierać polską demokrację i pozostać wieeeeeeeee....... ieeeeeeerni polskiej wolnościowej tradycji. Była to tradycja państwa bez stosów, gdzie nikt nie chciał być królem cudzych sumień; Rzeczypo...pooooo.....poooo...spolitej tolerancyjnej i wielokulturowej; społeczeństwa obywatelskiego, gdzie duch dialogu, pojednania i kompromisu dominuje nad monologiem, odwetem i dyktatem. Kończymy nasze 18 lat w nastroju pogodnym, choć czasy są mało pogodne.Ale przecież bywało gorzej, znacznie gorzej. W końcu naszą bibliografię znaczyły lata opozycji demokratycznej, w Komitecie Obrony Robotników, w "Solidarności"; naszym doświadczeniem jest emigracja, podziemie i więzienie.
Wyznawa....waaaaaaaa......liśmy zasadę walki bez przemocy w imię wolnej i niepodległej Polski wspólnej. Cieszyliśmy się z sukcesu kompromisu polsko-polskiego przy Okrągłym Stole, z budowy demokratycznego państwa bez barykad i szubienic, z wolnych wyborów, z naszych przywódców, którzy choć często odmiennych orientacji, zmieniali nasz kraj z gorszego na lepszy. Nieraz martwiliśmy się - tak jak i dziś się martwimy - porażkami polskiej demokracji, niekompetencją, korupcją, obszarami biedy. Nie szczędziliśmy kryyyyyyyy.....yyyyyyytyk i sami podlegaliśmy krytyce.
Na swą obronę przypomnimy jednak słowa naszego ulubionego biskupa (tłum już wylewa się zza barierek oddzielających Wielkiego Mistrza, ale mężnie na drodze staję przyboczni Redaktora Geremek i Mazowiecki: ,,stać mówimy, stać" i lud słycha i lud słyszy, lud usłuchuje). Michnik ciągnie: 
Wrócił się doktor, a gdy pismo czyta,

Rozśmiał się - taka zemsta wielkiej duszy.

Trwoga występnym tylko przyzwoita.

Kto się złym czuje, tego zarzut wzruszy.

Cienia się swego boi hipokryta,
Gdy go wewnętrzne przeświadczenie głuszy.

Ubezpieczona w niewinności swojej

Prawdziwa cnota krytyk się nie boi".

I dalej rzekł: ,,Szef rządu powiedział niedawno, że nowy wicepremier będzie przy nim jak Jagielski przy Jaroszewiczu. By trzymać się metafory preeeeee.....eeeeeeeee..eeeeemiera, powiedzmy, że z pewnością "Gazeta Wyborcza" nie będzie jak "Trybuna Ludu" przy Gomułce.
Kończąc osiemnastkę, deklarujemy: spróbujemy być azylem dla tych Czytelników, którym bliska jest nasza wizja Polski - państwa i narodu życzliwego ludziom, którym bliska jest wizja debaty wolnej od znikczemnienia, oszczerstwa i poooooo...pooooooo...dłości.
Życzymy naszym Czytelnikom, by taką właśnie "Gazetę Wyborczą" brali do ręki, a sobie życzymy, byśmy taką gazetę potrafi redagować. Tak więc: za życzliwość i słowa otuchy dziękujemy, za nasze pomyłki i głupstwa - przepraszamy. I prosimy naszych Czytelników - chodźcie z nami dalej!!!!!!!!!"

 Z początka lud osłupiony stoi. To mówi, że ,,chodźcie z nami dalej, a On stoi!!! Stoi w swoim wielkim staniu i stoi!!! (Jak Gombrowicz mawiał)." No jak to krzyczą: ,,przecież Kaczorów trza w morde lać, trza siekierezade urządzić, trza by krew gęsta sie polała, by raz na zawsze wszystko to w cholere pieprznąć". Ale Adam skończył ,,głowę śpóścił niemy", nic nie rzekł ino marynarke poprawił, fajka zapalił i czuprynę roztrzepotał na wietrze. Lud dalej nie rozumiał. Krzyczał: ,,no Adam, Adasiu, Adamo. No powiedz coś, no powiedz. Prosimyyyyyyyyyyy!!!!!! My nic nie rozumiem, my słabi, my chorowici, umysły nasze popaprane. powidz Adam, powidz!!!!"

Ale on swoje. Stoi jak ino stał, i stoi, w swoim wielkim staniu jak wcześniej stał. Inno poruszył się przez chwila, a tłum dechł w pierśiach zaparł. ,,No moża teraz Adam na Kaczorów pójdzie, no może tera". Ale on zdegustowany, skwaszony, z Malborem w kąciku ust, tylko na karte napisał drukowaymi literami: ,,DO DOMU WYPIERDALAĆ INO JUŻ". A lud już zrozumiał, juz pojął, już wie. To oni tu nie po to , aby Kaczorów obalac, nie potemu tu przybyli z Rzeszowa, Suwałk, z Zakopca, Koszalina czy Wygwizdowa. Oni po to tu są, aby świętowąć radować się, Mistrza Wielkiego wysłuchać, i dalej wrócić do siebie do chałup. Dalej w konspiracji żyć i usilnie pracować, aby reżym obalić i demokrację z powrotem na ziemie polskie przywrócić. Inno od dziada pradziada ony wiedzą, że kropla skałę drąży, i to im siłe da i dawać bedzie po wieki wieków. (I tylko nie liczne głosy Amen rzekły po cichu, aby innych wyznań ludzi nie urazić).

I tłum rozszedł się na wszystkie strony. Lud gminny do siebie, inteligencja do siebie. Widacki, Dochnal i Rywin do siebie. Oleksy, co ostry jak brzytwa przed komisją sie nie stawił, tylko jeszcze prosic raczył na swoją posesję Michnika, Geremka i Olka. Szmajdzińskiego zapomniał, bo buc - z nim nie gada, Olejniczaka bo tulipan, Urbana - po prostu bo go wkurwia. Ale i tak znamienici goście odmówili bo Oleksy wiadomo: ,,zdradził, zaprzedał, wydał obcym siłą". I tylko Kwaśniewski nie odszedł. Popatrzył sobie na Józia, myśląc o świństwach ex-kamprata, nagle juz się rzucać do gardł mu chciał - co to jak zapowiadał udusić by go mógł - ale w ten Michnik go przywołał. Olek zjeżył się, zgrymasił, ale poszedł. Poszedł tak jak w 1989 roku pańskim. Jak 1997 i dzisiaj za Michnikiem idzie. Bo wie, że Adam najtęższy i najznakomitszy umysł jest w dziejach ludzkości, a przy nim to Kaczorów z czasem obalim i ład w kraju z powrotem zaprowadzim. Poszedł Olek z dumą za Adasiem, Bronkiem, Tadzikiem i innymi.

I idąc tak krzyczeli (podobno) - opowiadali nieprzychylni - ,,że tych skur.....synów bliźniaków, to (oni) jak muchy - gazetą załatwią..."
 

poniedziałek, 07 maja 2007
Nicolas Sarkozy nowym prezydentem Francji

Według wyborczych sondaży Sarkozy'ego poparło 53,35 proc. głosujących, jego lewicową przeciwniczkę Segolene Royal - 46,65 proc.

Sarkozy prezydentem

Skoczny teledysk z kampanii wyborczej Sarkozy'ego:

sobota, 05 maja 2007
Rok burzliwej koalicji PiS-Samoobrona-LPR

Koalicja z przymusu powstała dokładnie 5 maja 2006 roku. Była skutkiem nie dogadania się PiS-u i PO po wyborach na jesieni 2005, a w następnie źle działającego rządu mniejszosciowego Kazimierza Marcinkiewicza.

Nowa ekipa rządowa

rząd koalicyjny

Wicepremierzy dwaj:

Wicepremierzy

lepper1

rg

20 lat ,,The Simpsons"

"Simpsonowie"zadebiutowali w telewizji 19 kwietnia 1987 roku. Byli wtedy zaledwie przerywnikiem w rozrywkowym show aktorki Tracey Ullman. Po trzech sezonach zdobyli taką popularność, że zamieniono ich na autonomiczny serial złożony z półgodzinnych odcinków.
"The Simpsons" - nadawani od początku w telewizji Fox - od razu zyskali nieomal kultowy status, stając się pierwszym animowanym show nadawanym w czasie największej oglądalności od czasów niezapomnianych ,,The Flinstones" (u nas znanych jako "Między nami jaskiniowcami").

Cd. gazeta.pl

NIezapomniana czołówka ,,Simpsonów":

Pierwszy odcinek ,,The Simpsons" w historii:

Odcinek z Ronaldo:

piątek, 04 maja 2007
Czas najwyższy na sprawiedliwość

Zniesienie przywilejów osób z UB i SB odpowiedzialnych za przestępstwa i represje z okresu PRL - to jeden z celów przygotowanej przez PiS tzw. ustawy dezubekizacyjnej. Jej projekt przedstawił w piątek na konferencji prasowej szef klubu PiS Marek Kuchciński.

Ks. Jerzy Popiełuszko jedna z ofiar SB.

ks jp

źródło: pis.org.pl

czwartek, 03 maja 2007
Nie dali rady Ostrogom

Koszykarze Denver Nuggets (6. miejsce w sezonie) odpadli po zaciętej walce z San Antonio Spurs (3) w pierwszej rundzie play-offs 2007. Trzykrotni mistrzowie NBA, przegrali pierwszy mecz z Denver, jednak kolejne cztery rozstrzygnęli na swoją korzyść. Ostatnie - we własnej hali, w stosunku 93:78.

allen & melo

Carmelo Anthony - średnia 26,8 pkt. 

ca15

Allen Iverson - średnia 22,8 pkt.

allen3

środa, 02 maja 2007
Niezwykły mecz Nadal vs. Federer

Hiszpan Rafael Nadal pokonał Szwajcara Rogera Federera w pokazowym meczu tenisowym na korcie trawiasto-ziemnym na Majorce. Towarzyskie spotkanie niepokonanego od dwóch lat na kortach ziemnych Nadala z królującym na trawie i prowadzącym w rankingu światowym Federerem zorganizowano na korcie z jednej strony trawiastym, a po przeciwnej wysypanym czerwoną "mączką". W pojedynku, w którym przy zmianie stron gracze zmieniali także obuwie, dostosowując je do nawierzchni, Hiszpan zwyciężył 7:5, 4:6, 7:6 (12-10).
majorka1

nadal vs federer

majorka 2

nadal11

źródło: onet.pl

Bronek wraca do ,,Rzepy"
Nareszcie!
Bronisław Wildstein wraca do "Rzeczpospolitej" - dowiedział się "Wprost". Od 7 maja będzie komentatorem politycznym gazety - czytamy w serwisie wprost.pl.

Wildstein został zwolniony z "Rzeczpospolitej" w styczniu 2005 roku po tym, jak skopiował indeks katalogowy archiwalnych zasobów akt Instytutu Pamięci Narodowej i rozpowszechnił go wśród dziennikarzy. Doprowadziło to do poważnego konfliktu wewnątrz redakcji - przeciwko decyzji ówczesnego redaktora naczelnego Grzegorza Gaudena zaprotestowała grupa 70 dziennikarzy. Wkrótce część z nich zrezygnowała z pracy w "Rzeczpospolitej".

Po odejściu z redakcji Wildstein był publicystą "Wprost". Od maja 2006 do lutego 2007 pełnił funkcję prezesa Telewizji Polskiej - informuje wprost.pl.
 

zródło: onet.pl

wildstein

bronek w

Święto flagi państwowej
flaga rp
wtorek, 01 maja 2007
Trzy lata Polski w Unii Europejskiej

Na Unii skorzystali wszyscy, ale najwięcej rolnicy

europen union

W latach 2007-2013 mamy do wydania z funduszy unijnych aż 260 mld zł. Pozwoli to na stabilny wzrost gospodarczy na poziomie co najmniej 5 proc. rocznie w najbliższych pięciu latach.
Nasza obecność w Unii Europejskiej kojarzy się z dostępem do wspólnego rynku i swobodą przepływu towarów i osób. Na podwórku krajowym najbardziej widocznym elementem naszej obecności w UE są fundusze unijne.

żródło: onet.pl

piątek, 27 kwietnia 2007
Polacy polubili Unię
W trzy lata po wejściu Polski do Unii Europejskiej 86 proc. Polaków deklaruje, że są zwolennikami wspólnoty, a 7 proc. określa się jako jej przeciwnicy - wynika z sondażu CBOS.
ue
poniedziałek, 23 kwietnia 2007
Zmarł były prezydent Rosji Borys Jelcyn

borys jelcyn

piątek, 20 kwietnia 2007
Cho Seung-Hui, czyli 32 + 1 ofiara smiertelna
Koreańczyk, który zamordował w poniedziałek 32 osoby na uczelni Virginia Tech w Blacksburgu w USA, zostawił w swoim pokoju długi, chaotyczny list atakujący "bogate dzieciaki", "rozpustę" i "kłamliwych szarlatanów" w uczelnianym kampusie - podała telewizja ABC. Cho Seung-Hui

csh1

csh2

csh3

csh4